Tagi

, , , ,

W piątek Manchester United tylko bezbramkowo zremisował z czwartoligowym Cambridge United FC w FA Cup. To jednak nie koniec sensacyjnych rozstrzygnięć w 4. rundzie Pucharu Anglii – w sobotę z rozgrywkami pożegnały się: Chelsea, Southampton, Manchester City oraz Tottenham Hotspur.

O ile podopieczni Louisa van Gaala będą mieli okazję na zrewanżowanie się zespołowi Cambridge i pokonanie czwartoligowca na Old Trafford, to w tegorocznym FA Cup na pewno nie zobaczymy już kilku innych topowych angielskich klubów.

Liderująca w tabeli Premier League Chelsea miała bez trudu pokonać Bradford City i awansować do kolejnej rundy. Wszystko wskazywało na to, że podopieczni Jose Mourinho gładko pokonają znacznie niżej notowanego rywala, szczególnie, że po 38. minutach prowadzili 2-0. Ambitni gracze Bradfordu nie zamierzali się jednak poddać i na Stamford Bridge wbili „The Blues” aż cztery gole.

Manchester City po porażce 0-2 z Arsenalem w minionej kolejce Premier League na swoim stadionie, ponownie osiągnął taki wynik. Tym razem na Etihad Stadium piłkarze Manuela Pellegriniego podejmowali drugi obecnie zespół Championship – Middlesbrough.

Z FA Cup pożegnał się także Tottenham Hotspur. W meczu z Leicester City „Koguty” jako pierwsze wyszły na prowadzenie, gdy w 19. minucie do siatki trafił Andros Townsend. W ostatnich dziesięciu minutach goście zdobyli dwa gole i wydarli rywalom zwycięstwo. Najpierw Michela Vorma pokonał Jose Ulloa, a w końcówce spotkania do bramki trafił jeszcze Jeffrey Schlupp, zapewniając przyjezdnym zwycięstwo i grę w 5. rundzie FA Cup.

Odkąd Alan Pardew został menedżerem Crystal Palace, „Orły” radzą sobie wyśmienicie. W Premier League ograły Tottenham 2-1, Burnley 3-2, a w sobotnim meczu wyrzuciły z Pucharu Anglii mocne Southampton. Dwa gole dla zespołu Alana Pardewa strzelił Maroune Chamakh, a jedno trafienie dorzucił Yaya Sanogo.

Łukasz Fabiański nie uchronił Swansea City, które uległo 1-3 Blackburn Rovers. „Łabędzie” kończyły mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Kyle’a Bartleya oraz Gylfiego Sigurdsona.

W ostatnim sobotnim meczu Liverpool nie zdołał pokonać Bolton Wanderers. „The Reds” przy Anfield Road bezbramkowo zremisowali z szesnastą drużyną Championship.

W niedzielę Arsenal zmierzył się na wyjeździe z Brighton & Hove Albion. „Kanonierzy”, którzy w poprzednim sezonie wygrali FA Cup, szybko objęli prowadzenie za sprawą Theo Walcotta. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Mesut Oezil. Pięć minut po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Chris O’Grady. Następnie do siatki trafił Thomas Rosicky, a wynik meczu ustalił Sam Baldock. Arsenal wygrał 3-2 i awansował do 5. rundy Pucharu Anglii.

W ostatnim meczu, który był rozgrywany w poniedziałek, Stoke City pewnie pokonało Rochdale AFC 4-1.

Wyniki 4. rundy FA Cup:

23.01.

Cambridge United FC – Manchester United 0-0

24.01.

Blackburn Rovers – Swansea City 3-1
Bramki: 0-1 Gylfi Sigurdsson (21.), 1-1 Chris Taylor (23.), 2-1 Rudy Gestege (78.), 3-1 Craig Conway (89.)

Southampton FC – Crystal Palace Londyn 2-3
Bramki: 1-0 Graziano Pelle (9.), 1-1 Maroune Chamakh (11.), 2-1 Scott Dann (16. – sam.), 2-2 Yaya Sanogo (21.), 2-3 Maroune Chamakh (39.)

Chelsea Londyn – Bradford City AFC 2-4
Bramki: 1-0 Gary Cahill (21.), 2-0 Ramires (38.), 2-1 Jon Stead (41.),  2-2 Filipe Morais (75.), 2-3 Andrew Halliday (82.), 2-4 Mark Yeates (90.)

Derby County – Chesterfield FC 2-0
Bramki: 1-0 Darren Bent (20.), 2-0 Will Hughes (82.)

Preston North End FC – Sheffield United 1-1
Bramki: 1-0 Paul Gallagher (19.), 1-1 Diego De Girolamo (68.)

Birmingham City FC – West Bromwich Albion 1-2
Bramki: 0-1 Victor Anichebe (25.), 0-2 Victor Anichebe (35.), 1-2 Jonathan Grounds (45.)

Cardiff City FC – Reading FC 1-2
Bramki: 1-0 Kenwyne Jones (25.), 1-1 Oliver Norwood (64.), 1-2 Hal Robson-Kanu (88.)

Sunderland AFC – Fulham Londyn 0-0

Manchester City – Middlesbrough FC 0-2
Bramki: 0-1 Patrick Bamford (53.), 0-2 Kike (90.)

Tottenham Londyn – Leicester City 1-2
Bramki: 1-0 Andros Townsend (19.), 1-1 Jose Ulloa (83.), 1-2 Jeffrey Schlupp (90.)

Liverpool FC – Bolton Wanderers 0-0

25.01.

Bristol City FC – West Ham United 0-1
Bramki: 0-1 Diafra Sakho (81.)

Aston Villa FC – AFC Bournemouth 2-1
Bramki: 1-0 Carles Gil (51.), 2-0 Andreas Weimann (71.), 2-1 Callum Wilson (90.)

Brighton & Hove Albion FC – Arsenal Londyn 2-3
Bramki: 0-1 Theo Walcott (2.), 0-2 Mesut Oezil (24.), 1-2 Chris O’Grady (50.), 1-3 Tomas Rosicky (59.), 2-3 Sam Baldock (75.)

26.01.

Rochdale AFC – Stoke City FC 1-4
Bramki: 0-1 Bojan Krkić (4.), 0-2 Steven Ireland (52.), 0-3 Victor Moses (61.), 1-3 Rhys Bennet (78.), 1-4 Jonathan Walters (90.)

Uwagi: Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia, 07:44

Autor: Aleksander Sarota